Основа під тротуарну плитку


Перед укладанням тротуарної плитки необхідно ретельно підготувати основу. Які роботи для цього необхідно виконати? Подробиці у нашій статті.

Спочатку необхідно правильно сформувати основу. Вирівняйте та ущільніть ґрунт, а потім приступайте до укладання тротуарної плитки.

Правильна підготовка основи під укладання тротуарної плитки відіграє ключову роль з кількох важливих причин:

Забезпечення стійкості та стабільності покриття: грамотно підготовлена ​​основа гарантує довговічність плиткового покриття. Це допомагає уникнути проблем, таких як утворення тріщин, просідання або розповзання плитки.

Запобігання деформаціям: підготовка основи захищає плитку від деформацій, спричинених нерівномірним навантаженням, рухом ґрунту або температурними коливаннями. Рівномірна та стійка основа розподіляє навантаження рівномірно по всій площі, мінімізуючи ризик ушкоджень.

Усунення м'яких або нестійких ділянок ґрунту: правильна підготовка основи включає видалення м'яких чи нестабільних ділянок ґрунту, які можуть призвести до просідання плитки. Це запобігає утворенню западин та нерівностей на поверхні тротуару.

Установка дренажних систем: підготовка основи передбачає встановлення дренажних систем, які забезпечують відведення вологи та запобігають застою води під плиткою. Це особливо важливо для запобігання руйнуванню плитки замерзлої води в холодну пору року.

В результаті, правильна підготовка основи перед укладанням тротуарної плитки забезпечує міцність, стійкість та довговічність покриття. Вона також допомагає уникнути майбутніх проблем, роблячи основу ключовим елементом успішної установки тротуару.

Підстава під тротуарну плитку товщиною 40 мм

Для тротуарної плитки товщиною 40 мм слід підготувати таку структуру основи:

 • Ущільнений ґрунт: забезпечте щільну основу, вирівнявши та ущільнивши ґрунт.
 • Несучий шар (товщина 150-200 мм): використовуйте щебінь розміром фракцій 5-20 мм. Якщо грунт нестабільний, обов'язково ущільніть його і покладіть шар геотекстилю перед засипкою щебеню.
 • Підстилаючий шар: спочатку покладіть дрібний гранітний пісок або щебінь із фракцією 0-5 мм. Поверх нього покладіть великий пісок з розміром фракцій 30-50 мм, два шари: перший шар товщиною 10-20 мм, який потрібно ущільнити за допомогою віброплити. Другий шар також завтовшки 10-20 мм, його не ущільнюють, а вирівнюють за допомогою швелера.

Ці шари перераховані в порядку укладання знизу вгору, забезпечуючи надійну та стійку основу для тротуарної плитки.

Основа під тротуарну плитку

Основа під тротуарну плитку товщиною 60 мм

Для бруківки товщиною 60 мм рекомендується наступна структура основи:

 • Ущільнений ґрунт із геотекстилем: ущільніть ґрунт та укладіть шар геотекстилю для стабілізації основи.
 • Другий шар, що несе (товщина 150-200 мм): щебінь з фракцією 20-40 мм.
 • Перший шар, що несе (товщина 100 мм): щебінь з фракцією 5-20 мм.
 • Підстилаючий шар (товщина 30-50 мм): гранітний пісок із відсіву щебеню фракції 0-5 мм та великий пісок.

Цей тип основи підходить для тротуарної плитки, якою можуть їздити легкові автомобілі.

Підстава під тротуарну плитку товщиною 80 мм

Для плитки товщиною 80 мм, яка використовується для легкових автомобілів та вантажівок, рекомендується наступна основа:

 • Ущільнений ґрунт із геотекстилем: ущільніть ґрунт та укладіть шар геотекстилю для стабілізації основи.
 • Третій шар, що несе (товщина 200-400 мм): щебінь з фракцією 40-70 мм.
 • Другий шар, що несе (товщина 100-200 мм): щебінь з фракцією 20-40 мм.
 • Перший шар, що несе (товщина 100 мм): щебінь з фракцією 5-20 мм.
 • Підстилаючий шар (товщина 30-50 мм): гранітний пісок на основі дробленого щебеню (фракція 0-5 мм) та великий вологий пісок.

Ці шари забезпечать надійну та стійку основу для тротуарної плитки, що витримує навантаження від легкових автомобілів та вантажівок.

Важливим етапом у формуванні основи під тротуарну плитку є укладання щебеню. Тому вирішили окремо розписати вам особливості цього етапу.

Заповнення та вирівнювання корита: заповніть корито щебенем до країв, потім розрівняйте його.

Початкове заливання водою: залийте щебінь водою з розрахунку 0,3 – 0,5 літра на один квадратний метр. Це допоможе ущільненню та стабілізації шару.

Ущільнення першого шару: використовуйте віброплиту або ручну механізовану ковзанку для ущільнення щебеню.

Укладання наступних шарів:

 • Якщо планується кілька шарів, перший шар має складатися із великого щебеню.
 • Другий шар – середній щебінь.
 • Третій шар – дрібний щебінь. Цей метод називається розциклюванням, забезпечує рівномірний розподіл навантаження верхнього шару на нижній.

Повторення процесу: після кожного шару засипте щебінь, розрівняйте його, ущільніть з використанням віброплити або ковзанки, і залийте водою, як зазначено вище.

Фінальне ущільнення та вирівнювання: після укладання та ущільнення всіх шарів, перевірте поверхню на наявність нерівностей та за необхідності проведіть фінальне вирівнювання.

Дотримуючись цих етапів, ви створите міцну і довговічну основу під тротуарну плитку, здатну витримувати різні навантаження та забезпечувати ефективний дренаж води.

Для того, щоб замовити послугу професійного укладання тротуарної плитки, а також придбати саму бруківку - залишайте заявку на сайті або зателефонуйте за номером:

☎️063-327-01-11