Ґанок із тротуарної плитки – технологія та особливості укладання


Ґанок із тротуарної плитки – технологія та особливості укладання

Тротуарна плитка – один з можливих матеріалів для прикраси ґанку. Вона міцна, довговічна і доступна в різних кольорах і формах. До того ж у більшості випадків можна використовувати таку саму плитку, як і для подвір'я, щоб створити єдиний стиль зовнішнього вигляду всієї ділянки. Ми розповімо про технологію облицювання ґанку тротуарною плиткою і деякі важливі нюанси.

Які нюанси слід врахувати при облицюванні ґанку тротуарною плиткою

Зазвичай монтажним шаром для плитки служить пісок або цементно-піщана суміш. Але у випадку з оздобленням ґанку може знадобитися укласти плитку на цементну клейову суміш. І тут важливо знати деякі тонкощі:

  • Те, що ґанок буде оздоблюватися тротуарною плиткою, слід враховувати ще на етапі планування і створення проекту – це полегшить роботу і позбавить вас від несподіванок. Врахуйте, що тротуарна плитка досить товста, і місце для неї потрібно передбачити заздалегідь, щоб була можливість вільно відкривати двері. Мінімальний зазор між дверима і ґанком має становити не менше 1 см, щоб уникнути блокування дверей.
  • Також потрібно врахувати комфортну ширину сходинок – не менше 25 см.
  • Візьміть до уваги і товщину клейової основи для плитки. Якщо це буде цементно-піщаний розчин, товщина шару має бути не менше 3 см, щоб він не розтріскувався від навантажень.
  • Практикують також укладання тротуарної плитки на клейові цементні склади, які вимагають меншої товщини, але слід знати, що тротуарна плитка, особливо вібролита, не відрізняється рівністю форм. Тому клейовий шар у цьому разі має бути досить товстим, щоб нівелювати різницю в товщині плитки.  
  • Плитка укладатиметься на бетон, тому для оздоблення ґанку буде достатньо мінімальної товщини плитки – 25 мм. Такої товщини вистачить, щоб витримувати вагу людини і не деформувати покриття.
  • Ґанок має бути максимально захищений від снігу та дощу. Виробники тротуарної плитки не рекомендують класти її на клейові цементні розчини. Волога, що потрапила під таку плитку, взимку замерзне і або зруйнує її, або відколе від основи. 
Ґанок із тротуарної плитки

Облицювання ґанку тротуарною плиткою – основні етапи

  • Спочатку необхідно провести заміри ґанку і підрізати плитку. Під час проведення замірів враховуйте шви між плиткою. Навіть при укладанні на бетон їх необхідно залишати не менше 2-3 мм.
  • Бетонну основу під плиткою необхідно знепилити і проґрунтувати для кращої адгезії шару клею з основою.
  • На бетон наносять шар гідроізолюючого матеріалу на цементній основі. Це робиться також з метою не допустити потрапляння вологи між бетонною основою і клейовим шаром, що також може призвести до відшаровування покриття.
  • На висохлий шар гідроізоляції знову наносять ґрунтовку.
  • Готується цементно-піщаний розчин із розрахунку 1 частина цементу до 4 частин піску.
  • Починається монтаж плитки: клейовий склад наноситься на поверхню основи і розрівнюється гребінкою. Деякі майстри рекомендують робити суцільну основу, без гребінки, щоб волога не накопичувалася в порожнинах. Кожна плитка вирівнюється гумовим молотком, з перевіркою рівнем всієї поверхні.
  • Слід залишати невеликий ухил, хоча б в 1 градус, щоб вода могла самопливом стікати з ґанку.
  • Під час монтажу на цементні склади слід бути дуже акуратним і не забруднити цементом плитку – такі плями практично неможливо видалити. І якщо на сірому кольорі їх не видно, то для кольорової плитки – це критично.
  • Останній етап – засипка швів. Для цього найкраще використовувати модифікований пісок, який не дає волозі проникати між швами і не так сильно вимивається зі швів, як звичайний пісок. Не використовуйте для забивання швів цементний розчин!

Наша компанія здійснює укладання тротуарної плитки в Києві та Київській області. За консультаціями та для замовлення звертайтеся за телефонами:
063 327 01 11
095 327 01 11
098 327 01 11